Rollin’ Green na Let It Roll Winter 2019

Rollin’ Green na Let It Roll Winter 2019

Ani nám v Let It Rollu není jedno, co se na naší planetě děje. A protože hudební eventy patří k nejčastějším místům, kde se tvoří velké množství zbytečného plastu, rozjeli jsme Rollin Green - projekt, díky kterému se snažíme snížit naši ekologickou stopu. Zajímá vás, kde přesně jsme produkci plastu stáhli na možné minimum? Podívejte se na náš seznam věcí, které se nám zatím podařily implementovat do našich festivalových změn.


Vratné kelímky
Vratné kelímky nejsou žádnou novinkou a troufáme si říct, že už je používá většina českých festivalů. Jejich výhodou je, že se jednoduše vymyjí a můžou se použít znovu. A protože mají unikátní LIR design spojený s naším festivalovým příběhem, spousta z vás si je odnese domů jako památku. Neskončí tedy někde na skládce či v lese, ale u vás na poličce.

Bioplastová brčka
Často diskutovaným tématem v poslední době jsou plastová brčka a jejich dopad na naši planetu. Z toho důvodu jsme je vyškrtli z našich festivalů a nahradili je brčky bioplastovými. Ty jsou vyráběny především z kukuřice a dalších rostlin s vysokým obsahem přírodních škrobů, díky kterým jsou lehce odbouratelné. Navíc neobsahují žádné alergeny, nejsou testovány na zvířatech a nejsou vyrobeny z materiálů živočišného původu - proto jsou vhodné i pro vegany. I tak si ale o ně budete muset požádat.

Obaly na jídlo z kompostovaného materiálu
Na Let It Roll Winter na vás čekají pokrmy od Petite Bruges. Kromě vynikajících burgerů, belgických hranolek a wrapů se ale můžete těšit i z toho, že všechny obaly na jídlo jsou vyrobeny z kompostovaného materiálu. Nádobí z cukrové třtiny je skvělou alternativou k plastovému nádobí, protože je, stejně jako bioplastové brčko, lehce rozložitelné a kompostovatelné.

Možnost separace odpadu
Tou nejtradičnější verzí šetření planety je třídění odpadu dle materiálu. Na festivalu najdete několik odpadkových košů různých barev a je jen na vás, abyste odpad házeli do těch správných košů. Nejklasičtější je barva žlutá, kam patří PET lahve, na Let It Roll Winter ovšem najdete i koš bílý, který je určen plechovkám a venku před vstupem bude koš zelený, kam patří sklo.