PŘEDSTAVUJEME PROJEKT ROLLIN’ CHARITY!

 

 


 

Pro mnohé z nás je Let It Roll tím největším koktejlem radosti, jaký si vůbec umíme představit. A prožít: hudbu, sdílení zážitků, pocit sounáležitosti. Některým z nás ale stačí mnohem méně – možná ještě méně, než si vůbec myslíme. A my chceme hudbou nejen bavit, ale i pomáhat. Představujeme projekt Rollin’ Charity!

 

V minulém roce jsme udělali radost hned několikrát, a to bandičce psích sirotků prostřednictvím podpory Projektu HOPE PRAHA. Čtyřnozí miláčci od nás díky vašemu neutuchajícímu zájmu o nejlepší rave planety dostali pod stromeček pořádnou nálož jídla, pamlsků, hraček, obojků a dalších potřebných věcí. A protože sharing is caring – protože dělat druhým radost je možná ta největší radost – rozhodli jsme se v dobročinné aktivitě pokračovat a v letošním roce ji významně rozšířit. Na začátku roku 2019 jsme navštívili Dětské centrum Paprsek v Praze a darovanými nástroji jsme podpořili tamější hodiny muzikoterapie. A to je jen začátek!

 

POMÁHÁME HUDBOU. SPOLEČNĚ.

  


 

POMOC LIDEM BEZ DOMOVA

 

Minulý rok jsme začali s novou vánoční tradicí, že každý rok vybereme částku / nakoupíme různé potřeby a věnujeme je těm, kteří buď nikoho nemají nebo je jejich situace tíživá. Minulý rok jsme darovali pejskům v přechodné péči a letos, s příchodem zimy, jsme se rozhodli pro dar lidem, přesněji lidem bez domova. Zapojili jsme se do projektu Armády Spásy – Nocleženka. Díky jedné Nocležence věnujete jednomu člověku teplou postel, jídlo, možnost vykonat osobní hygienu, získat zdravotní ošetření a také odbornou pomoc sociálního pracovníka. Pokud tedy přemýšlíte, jak pomoci lidem bez domova, tak toto je jedna z cest.

 

CHCI PODPOŘIT PROJEKT ARMÁDY SPÁSY – NOCLEŽENKA

 

 


 

MÁME RÁDI ZVÍŘATA…PODPORUJEME PROJEKT SRDCEM PRO KOČKY

 

Během uplynulých měsíců jsme sbírali vaše tipy a doporučení, koho by Let It Roll crew měla obdarovat dále. Díky vydařenému Let It Roll On Tour v ostravském Trojhalí Karolína je Rollin’ Charity opět v akci a tentokrát jsme se rozhodli pomoci kočičímu útulku Srdcem pro kočky. Ten se už od roku 2006 aktivně stará o toulavé, týrané či opuštěné kočky v nouzi, a poskytuje jim jak základní, tak i náročnou veterinární péči.

 

V útulku ve Vrbičanech navíc kočky nežijí v klecích, ale je jim umožněn volný pohyb po místnostech, které jsou uzpůsobeny jejich potřebám. Díky tomu jsou zdravé výléčené kočky po vakcinaci a kastraci dostatečně socializovány a odcházejí tedy z útulku zvyklé na běžný chod domácností a na kontakt s lidmi.

 

 

Díky peněžnímu daru, který jsme darovali, si útulek Srdcem pro kočky může dovolit hned několik dalších potřebných operací pro kočky a koťata, které jsou finančně náročnější. 

 

POKUD BYSTE SE CHTĚLI PŘIDAT A SAMI ÚTULKU DAROVAT I MENŠÍ PENĚŽNÍ DAR, MŮŽETE TAK UČINIT NA WEBU SRDCEM PRO KOČKY.

 


 

PODPORA SPOLKU PSI PRO ŽIVOT

 

Rollin Charity potřetí v akci. Už jsme potěšili pejsky ve strašnickém útulku, děti a mladistvé ve stacionáři na Hloubětíne a teď se s Let It Roll crew přesouváme jinam. Po úspěšné zimní edici našeho festivalu jsme se rozhodli pomoci spolku Psi pro život, které se zaměřuje na canisterapii a hipoterapii. Jedná se o metody při kterých se využívá kontaktu se psi a koni, které má pozitivní vliv na psychomotorický vývoj jedinců zdravých i těch se speciálními potřebami. 

 

CANISTERAPIE PRAHA

PSI PRO ŽIVOT

 

Díky vám jsme byli schopni spolek Psi pro život obdarovat finančím příspěvkem, které využijí přesně podle svých potřeb. 

                                         

 

  

CHCETE I VY PODPOŘIT SPOLEK PSI PRO ŽIVOT? KLIKNĚTE NA ZDE.

 


 

Nadělujeme radost, s Rollin Charity. Už jsme potěšili pejsky v Projekt HOPE PRAHA, děti a mladistvé v DC Paprsek a teď se ptáme vás – komu bychom měli zlepšit den příště? Max. 5 nápadů

 


 

VESELÉ VÁNOCE OPUŠTĚNÝM PEJSKŮM V HOPE PRAHA.

V prosinci se Let It Roll crew rozhodla, že nebude nadělovat pouze fanouškům festivalu druhou fází festivalového line upu, ale také někomu dalšímu. A protože pracujeme v dog-friendly prostředí a všichni milujeme pejsky, rozhodli jsme se, že obdarujeme právě útulkové čtyřnohé mazlíčky. V rámci týmu jsme vybrali spousty jídla a pamlsků, hraček, obojků, dek nebo třeba pelíšků.

 

Vše jsme pečlivě zabalili a 21. prosince odvezli do námi vybraného strašnického útulku – Projekt HOPE PRAHA. Tam nás přivítalo několik pejsků, které jsme pořádně pomazlili, pohráli si s nimi a nakrmili je pamlsky. Po skoro hodině jsme odjížděli plní dojmů, smutní z toho, že si nikdo z nás ani jednoho pejska neodváží, ale šťastní, že jsme měli možnost nadělit radost někomu dalšímu. 

 

CHCETE TAKÉ PODPOŘIT PROJEKT HOPE PRAHA? VÍCE INFORMACÍ NALEZNETE ZDE.

 


 

PODPORA MUZIKOTERAPIE V DĚTSKÉM CENTRU PAPRSEK V PRAZE.

 

 

Jak víte, na konci roku 2018 jsme nadělovali radost čtyřnohým mazlíčkům v útulku Projekt HOPE PRAHA. Tentokrát se Let It Roll crew posunula o dům dál a to konkrétně do Dětského centra Paprsek. Dětské centrum na Hloubětíně funguje jako stacionář pro děti a mladistvé s postižením, ať už mentálním či kombinovaným. My jsme se rozhodli jejich dny zpříjemnit způsobem, jaký sami milujeme a jakému se věnujeme – hudbou. Ne nadarmo se říká, že hudba léčí.

 

Zakoupili jsme tedy nástroje jako djembe, hromový buben či tibetské mísy a ty v úterý, 22.1. předali dětem. Ti měli z nástrojů obrovskou radost a téměř okamžitě si každý z nich našel svého oblíbence. Na konci návštěvy nám děti zazpívaly a tak jsme nejen zlepšili den my jim, ale také naopak.

 

ZAJÍMÁ VÁS VÍCE INFORMACÍ O DC PAPRSEK  A MUZIKOTERAPII? POTŘEBNÉ INFORMACE NALEZNETE ZDE.