Rollin‘ Green

ROLLIN’GREEN – ZELENÁ HUDBĚ, ZELENÁ PLANETĚ!

Máme velkou radost, že otázkou ekologické optimalizace se začíná věnovat festivalová a kulturní obec. Snažíme se již řadu let postupně snižovat ekologickou stopu a pro letošní rok jsme udělali opravdu velký krok vpřed. Let It Roll se tak umístil mezi českými festivaly s největším důrazem na environmentální odpovědnost. Představujeme program Rollin‘ Green, ve kterém se pro tento rok zaměřujeme na tři hlavní témata.

 

TŘÍDENÍ ODPADU

Na Let It Rollu nenajdete plastová brčka! Ve festivalovém areálu můžete beze zbytku vytřídit veškerý odpad tak, jak jste zvyklí doma – stačí jen najít jeden z mnoha green points. Na všech barech opět najdete omyvatelné kelímky a pokračujeme v trendy záležitosti, a to v plně kompostovatelném nádobí a příborech. 

 

REDUKCE UHLÍKOVÉ STOPY

Pro cestu na festival můžete využít naše shuttle a party busy, čímž nám pomůžete významně redukovat uhlíkovou stopu. Připravujeme pro vás také půjčovnu kol: můžete se vypravit třeba k vodě a auto nechat odpočívat v kempu. 

 

RECYKLACE

Recyklujeme vše, co recyklovat lze a vy si můžete z festivalu odvézt třeba pouzdro na brýle vyrobené z plastové části stage nebo se posadit na designovou lavičku zhotovenou z vytříděných PET lahví. A ještě něco, zapomenuté stany a spací pytle věnujeme lidem v nouzi, takže nic nepřijde nazmar! Pokud své kempovací vybavení už nechcete, stačí vše přinést na INFO stánek, o zbytek se už postaráme.

Na programu Rollin‘ Green spolupracujeme s významnými specialisty v oboru – Českou zemědělskou univerzitou a společností Augiášův chlév, která zajišťuje komplexní management odpadového hospodářství na outdoorových akcích. Pomozte nám i vy udělat Let It Roll zelenější! Pojďte do toho s námi!

Společnost Augliášův chlév nedávno vystoupila na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Společně s projektem Rollin‘ Green vytvořili sochu z PET lahví, které se sesbírali na festivalu Let It Roll 2019, dali tak za příklad, že cirkulární ekonomika a třídění odpadu má smysl. Více informací naleznete ZDE.

2014

Zavedení omyvatelných zálohovaných kelímků

2017

Zavedení třídících nádob na festivalu tzv. GREEN POINTS

2018

Zavedení jednotného nádobí

Talíře z palmových listů a příbory ze dřeva
Výroba upcyklovaného mercheZačátek spolupráce s ČZU s fakultou životního prostředí

2019

Zrušení používání jednorázových plastových brček na festivalu

Sezení z PET lahví ( praktická ukázka upcyklace ze zdroje z předešlého ročníku )výhra soutěže socha Kaleidoscop z vysbíraných PET na předešlém ročníku

2020

Získání grantu od TAČR na projekt : Environmentální a behaviorální výzkum

Chování účastníků hudebních festivalů (spolu s ČZU a UK)
a navázání spolupráce s DEWI – ambassadorka programu Rollin Green

2021

Třídící linka přímo na místě festivalu