Rollin‘ Green

ROLLIN’GREEN – ZELENÁ HUDBĚ, ZELENÁ PLANETĚ!

Máme velkou radost, že otázkou ekologické optimalizace se začíná věnovat festivalová a kulturní obec. Snažíme se již řadu let postupně snižovat ekologickou stopu a pro letošní rok jsme udělali opravdu velký krok vpřed. Let It Roll se tak umístil mezi českými festivaly s největším důrazem na environmentální odpovědnost. Představujeme program Rollin‘ Green, ve kterém se pro tento rok zaměřujeme na tři hlavní témata.

TŘÍDENÍ ODPADU
Na Let It Rollu nenajdete plastová brčka! Ve festivalovém areálu můžete beze zbytku vytřídit veškerý odpad tak, jak jste zvyklí doma – stačí jen najít jeden z mnoha green points. Na všech barech opět najdete omyvatelné kelímky a pokračujeme v trendy záležitosti, a to v plně kompostovatelném nádobí a příborech. 

REDUKCE UHLÍKOVÉ STOPY
Pro cestu na festival můžete využít naše shuttle a party busy, čímž nám pomůžete významně redukovat uhlíkovou stopu. Připravujeme pro vás také půjčovnu kol: můžete se vypravit třeba k vodě a auto nechat odpočívat v kempu. 

RECYKLACE
Recyklujeme vše, co recyklovat lze a vy si můžete z festivalu odvézt třeba pouzdro na brýle vyrobené z plastové části stage nebo se posadit na designovou lavičku zhotovenou z vytříděných PET lahví. A ještě něco, zapomenuté stany a spací pytle věnujeme lidem v nouzi, takže nic nepřijde nazmar! Pokud své kempovací vybavení už nechcete, stačí vše přinést na INFO stánek, o zbytek se už postaráme.

 

Na programu Rollin‘ Green spolupracujeme s významnými specialisty v oboru – Českou zemědělskou univerzitou a společností Augiášův chlév, která zajišťuje komplexní management odpadového hospodářství na outdoorových akcích. Pomozte nám i vy udělat Let It Roll zelenější! Pojďte do toho s námi!

Společnost Augliášův chlév nedávno vystoupila na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Společně s projektem Rollin‘ Green vytvořili sochu z PET lahví, které se sesbírali na festivalu Let It Roll 2019, dali tak za příklad, že cirkulární ekonomika a třídění odpadu má smysl. Více informací naleznete ZDE.