Zhodnocení Let It Roll 2018 – PODĚKOVÁNÍ

Zhodnocení Let It Roll 2018 – PODĚKOVÁNÍ

Zhodnocení Let It Roll 2018 - PODĚKOVÁNÍ

Těžko popsat všechny ty pocity, které se v nás nyní mísí, tím nejvýraznějším z nich je ale obrovský vděk a respekt vůči vám všem, kteří jste dokázali vytvořit neskutečnou atmosféru v období rekordně nejvyšších teplot a sucha, které Českou republiku potkaly.
Na letošním Let It Rollu se opět spojil celý drum and bassový svět s jedním společným cílem - užít si tři dny plné skvělé hudby na deseti pódiích. Všem 460 umělcům, kteří na festivalu vystoupili, jste vyrazili dech! Program festivalu byl co do rozsahu doposud největší za celých 11 let existence.


Velkou výzvou v dramaturgii pro letošní rok byla zahajovací ceremonie. Na celé opening show pracovalo šest světových dnb producentů a početný tým designerů, pyrotechniků a osvětlovačů. Odměna za tento několik měsíců trvající tvůrčí proces byla ohromující a pevně věříme, že budete na tu epickou show, stejně jako my, ještě dlouho vzpomínat. Festivalový příběh poodkryl další kapitolu, tentokrát pojednávající o válce robotů a jejich sjednocení.
Co nás potěšilo byl zájem o Beats Evolution Conference, která Let It Rollu předcházela již potřetí, přivážejíc do Prahy ty největší špičky z oboru, aby se podělili o své cenné znalosti a zkušenosti. Je vidět, že je u nás spoustu mladých talentů, a už se těšíme, až někoho z nich jednou budeme bookovat - třeba i na main stage!


Nedílnou součástí festivalu je také provoz samotného areálu. Vlna tropického počasí, které panovalo v celé střední Evropě a v ČR, se nevyhnula ani Let It Rollu. V průběhu celého července až doposud byla vyhlášena výstražná situace velmi vysokých teplot a nedostatku vody. Tento celorepublikový stav sucha se bohužel podepsal i na přípravách a průběhu festivalu.
Nicméně nás znáte, tak dobře víte, že dokážeme přiznat, když nejsme stoprocentní, a co mohlo dopadnout přeci jen lépe.
Během těchto extrémních veder se většina vodáren a zařízení poskytující vodu snaží šetřit a držet rezervy pro potřeby havárií v bydlištích obyvatelstva. Navzdory těmto nepříznivým podmínkám se podařilo dodávky vody na festival zajistit. Voda se svážela z více míst a pro posílení kapacit dovozu bylo nutné svážet vodu ze vzdálenosti až 60 km. Dle výpisu spotřeby se na festival dovezlo celkem 650 000 litrů vody do cisteren a nádrží v areálu a v kempech festivalu. Sprchami proteklo dále celkem přes 1 000 000 litrů vody. I přes veškerou snahu zásobování se běžná spotřeba vody v důsledku horka a prašného prostředí násobně zvýšila a kapacity se bohužel projevily jako nedostatečné.


Problémy s vodou bohužel postihly v některých momentech i sprchy, které v důsledku měly slabý tlak. Celý dosavadní systém provozu sprch plánujeme do dalšího ročníku přebudovat a systém dodávky vody nastavit lépe a více nezávisle. V současné době již hledáme poskytovatele služby v zahraničí. Další cíl, který si dáváme do příštího roku je zlepšení servisu mobilních WC. Letos jsme navýšili počet záchodů o 15%, ale bohužel čištění WC neproběhlo dle plánu. Je nám to velice líto, protože přes opakované urgence dodavateli toto nefungovalo dobře a znečištěné záchody znepříjemňovaly pobyt na festivalu. Plánujeme razantní změnu kontroly a celého systému čištění WC.
Zaznamenali jsme od návštěvníků negativní zkušenosti s členy bezpečnostní agentury. Hlášené problémy v současné době stále vyhodnocujeme a doposud se vše jeví jako selhání jednotlivců ochranky. Vše budeme reportovat vedení bezpečnostní agentury a vyvedeme z toho následky.


Pokud shrneme naše zážitky z letošního ročníků festivalu - máme před sebou hodně práce. Jsme si vědomi rezerv, které vzhledem k extrémnímu počasí areál festivalu odhalil, a jsme odhodláni vám všem dokázat, že jsme schopni s tím něco udělat.
A i když jsme po tom všem absolutně vyčerpaní, jsme zároveň hrozně šťastní, že Let It Roll má tolik skvělých fanoušků, bez kterých by se festival nikdy nemohl dostat tam, kde je teď. Díky, že se s námi podílíte na momentech, pro které prostě stojí za to žít!

Eearly birds standard vstupenky a combo vstupenky (LIR Winter 2019 a LIR 2019) v prodeji od pondělí 6.8. 2018!
 
LET IT ROLL WINTER 2019
22.2. a 23.2 2019 | Česká republika - Prague
Let It Roll Winter 2018 se odehraje 22. a 23. února a ano - čtete správně - tentokrát bude dvoudenní! Novinek jej ale čeká ještě mnohem více, oproti loňskému roku se změní jak místo konání (festival se odehraje v pražské Malé sportovní hale), tak i koncept akce jako takové. Máte se na co těšit!