Prohlášení k aktuální situaci ohledně Let It Roll 2021

Immortalz!

Hned na úvod bychom vás rádi uklidnili, že tohle není zpráva o přesunu letního Let It Rollu.

V první řadě bychom vám chtěli moc poděkovat za veškerou podporu, kterou nám dáváte. Obzvlášť pak děkujeme vám všem, kteří si ponecháváte vstupenky na akce, které nemohou v důsledku opatření proběhnout, nebo festival podporujete koupí merchandise. Bez vaší pomoci bychom to fakt nezvládli. Nejen, že nám pomáháte situaci přestát finančně, ale zároveň nám dodáváte energii nevzdat se a bojovat. To je pro nás obrovským závazkem přinést vám ten nejlepší Let It Roll, co jste kdy zažili hned, jak to bude možné.

Rádi bychom se vyjádřili k našim plánům na Let It Roll 2021 a k tomu, jak vidíme aktuální situaci.

Už na podzim minulého roku jsme si řekli, že nebudeme dělat velká rozhodnutí dřív, než v dubnu 2021. Jednoduše proto, že jsme očekávali, že první měsíce letošního roku nebudou moc pozitivní a nechtěli jsme dělat unáhlená rozhodnutí. Naším primárním cílem je festival uspořádat tak, jak ho známe a milujeme. Jsme přesvědčení o tom, že je v současné situaci potřeba vidět světlo na konci tunelu a chceme udělat všechno proto, abychom se v srpnu mohli společně sejít a užít si festival. A zároveň, alespoň na pár dnů, zapomenout na všechny smutky a starosti, které nám poslední rok přinesl.

Stejně jako vždy, a v současné situaci obzvlášť, je pro nás naprostou prioritou bezpečnost návštěvníků a všech, kteří se na festivalu podílejí, nebo se jich festival jakkoliv dotýká. Let It Roll tak proběhne pouze v případě, kdy ho budeme moci uspořádat bezpečně.

I když současná situace moc pozitivně nevypadá věříme, že se do léta může významně otočit k lepšímu. Očkování, imunita po prodělání nemoci nebo tzv. zelené pasy mohou významně omezit šíření pandemie a především ochránit ty skupiny, pro které může mít nemoc fatální důsledky. Očkovací plány evropských zemí do léta slibují ochránit skupiny obyvatel, kteří tvoří více než 98% všech onemocnění s fatálními důsledky.

V Beatworx nečekáme se založenýma rukama. Festival připravujeme tak, aby mohl proběhnout, pokud to protiepidemiologická opatření umožní. Zároveň se také připravujeme na různé varianty opatření, která na nás jako pořadatele mohou být kladena. Mimo jiné jsme připravení umožnit testování antigenními testy u vstupu na festival pro ty, kteří do jeho konání nebudou mít možnost nechat se očkovat nebo nebudou mít přirozenou imunitu.

To, jestli festival Let It Roll 2021 bude moci proběhnout, ovšem není a nemůže být i přes veškerou snahu v našich rukách. Jeho osud závisí od vývoje epidemiologické situace a především rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví. To bohužel dosud žádné stanovisko pro horizont delší než několika málo týdnů nepřijalo.

Rozhodnutí o konání festivalu pro rok 2021 musíme učinit nejpozději do poloviny května. Je ovšem možné, že nastanou okolnosti, na základě kterých učiníme rozhodnutí dříve. Za stávající situace jsme ale stále připravení a schopní festival uspořádat.

Vaše Beatworx crew