Pendulum Trinity jsou prvními headlinery Let It Roll 2021

Přinášíme vám prvního potvrzeného headlinera Let It Roll 2021, kterým jsou Pendulum Trinity. Magická trojka z Austrálie, která bezesporu patří k těm největším jménům v historii elektronické hudby, na druhý pokus ovládne hlavní stage na letním Let It Rollu

 

Tři malé kroky pro člověka, ale velké kroky pro Drum & Bass.

Po letité odmlce se legenda jménem Pendulum vrací v původní tříčlenné sestavě na podia. Rob Swire, Gareth McGrillen a Paul “El Hornet” Harding se dali dohromady v rodné Austrálii v roce 2002. Poznali se, jak jinak než, na DnB party. Náhoda tomu chtěla, že Robovi a Garethovi odešel hard disk na počítači, ze kterého hráli, a Paul se nabídl, že odehraje set místo nich. Tak vzniklo pouto, které mělo v následujících letech určovat směr celého žánru.

 

Už úplně první společný track “Vault” způsobil nevídaný poprask na scéně, a tak se tahle trojka odstěhovala do země Drum & Bassu zaslíbené, Velké Británie. Po několika singlech pak následovalo v roce 2005 debutové album “Hold Your Colour”. A to bez přehánění obletělo svět. Bodovalo v žebříčcích prodejnosti v UK i v Austrálii a pro tisíce lidí z celé planety právě tohle album znamenalo vstupní bránu do světa Drum & Bassu.

 

Nedlouho po tomto veleúspěšném debutu se z tria stala šestičlenná skupina, která v následujících letech měla na svědomí legendární živá vystoupení napříč největšími hudebními kluby i festivaly. O kvalitách této show svědčí fakt, že ani dnes, o nějakých 14 let později, neexistuje na DnB scéně nic, co by se byť jen vzdáleně Pendulum přiblížilo. Vrcholem tohoto live actu, společně s vydáním dalších 2 alb “In Silico” a “Immersion”, bylo natočení DVD ze živého vystoupení v ikonické londýnské venue O2 Brixton Academy v roce 2008.

 

Síla tří

Téměř vše, co mají Pendulum na svědomí, se nějak točí okolo čísla “3”. Tři původní členové, tři studiová alba, obvykle tříleté rozestupy mezi velkými releasy, také úplná tříletá pauza celého projektu. Tři nejzásadnější kroky v jejich kariéře jsme si připomněli výše, pojďme se nyní podívat na tři momenty přesahující projekt Pendulum.

 

  1. Knife Party – Knife Party je duo ve složení Rob Swire a Gareth McGrillen, jehož založení vedlo k rozpadu původního projektu začátkem roku 2012. V jeho rámci se tito dva vymezili vůči svým DnB kořenům a soustředili se na tvorbu a DJ sety ostatní klubové elektronické hudby jako Dubstep, Electro a House.
  2. Komerční produkce – není tajemstvím, že Rob Swire se mimo již zmíněné tvorby věnuje také produkci populární hudby, za všechny jmenujme například singly “Rude Boy” pro americkou hvězdnou zpěvačku Rihannu nebo “5 Minutes” pro britského grime MC Tinie Tempah.
  3. Rob Swire za mikrofonem – svůj zpěv, který je jedním z unikátních poznávacích znamení živých vystoupení Pendulum, Rob Swire propůjčil i dalším známým producentům elektronické hudby jako například deadmau5 (Ghosts ’n’ Stuff, Monophobia) nebo Eric Prydz (Breathe).

 

 

Tři tracky

Vybrali jsme pro vás tři tracky, které byste v rámci diskografie Pendulum rozhodně neměli minout. 

 

 

Jeden důvod

Víc jich totiž nepotřebujeme! Vidět tuhle unikátní liveshow je prostě povinnost pro každého fanouška žánru. Takže se potkáme na Let It Roll 2021. Těšíte se tak, jako my? Zkraťte si čekání při sledování záznamu jejich nedávného live streamu ze Spitbank Fort.

 

 

SOUTĚŽ O VSTUPENKY

Zapojte se do Pendulum kvízu a vyhrajte vstupenky na Let It Roll 2021!