Pendulum LIVE bude headlinerem festivalu Let It Roll 2022

Immortalz, je to tady. Vaše dlouhotrvající přání bylo vyslyšeno. Po dlouhých měsících vyjednávání se nám podařilo domluvit vystoupení, o které jsme se rok za rokem snažili. Je nám potěšením oznámit, že hlavní hvězdou lineupu festivalu Let It Roll 2022 bude legendární uskupení PENDULUM LIVE.

 

 

Pendulum patří mezi stěžejní jména žánru, jejich vliv však sahá i daleko za jeho hranice. Na scénu vlétli na přelomu tisíciletí, v roce 2005 vydali populární debutové album Hold Your Colour a o rok později představili světu své pojetí drum & bassového live actu. Během následujících měsíců a let pak vyrostli v nejznámější představitele žánru do té doby spojovaného především s nočními kluby. Svými energickými cross-over vystoupeními si podmaňovali publikum napříč kontinenty, ať už ve velkých koncertních halách či na předních multižánrových festivalech. Vrcholem tohoto období byl rok 2008, kdy v květnu nejprve vydali druhé album In Silico a v prosinci pak během jednoho víkendu dvakrát vyprodali ikonickou londýnskou koncertní síň, Brixton Academy. Z tohoto vystoupení také vznikl později vydaný DVD záznam.

 

Ještě předtím, konkrétně 18. listopadu, poprvé jako kapela vystoupili také v České republice v pražském klubu Roxy. Znovu se k nám podívali o pár měsíců později, v červnu 2009 zavítali na Planet Festival u Tábora. Naposledy se pak jako live act tuzemskému publiku představili v červenci 2011 na hradeckém letišti na Rock For People v rámci turné ke svému třetímu albu z roku 2010, nazvaném Immersion. Nedlouho poté, začátkem roku 2012, pak svým fanouškům oznámili, že si dají s produkcí i touringem pauzu. Ta se protáhla na několik dlouhých let, poprvé se totiž hlavní členové projektu na pódiu opět setkali až při DJ setu na V Festivalu v roce 2015. Přišlo také na první společné live vystoupení na Ultra Music Festivalu v Miami o rok později.

 

Během následujících let měli Pendulum LIVE možnost nepravidelně vídat fanoušci na pár vybraných festivalech, v roce 2018 vydali remixové album The Reworks a v září roku 2020 konečně po letech došlo i na nový hudební materiál v podobě singlu Driver / Nothing For Free. Ten ještě na jaře 2021 doplnily skladby Come Alive a Louder Than Words (společně s Hybrid Minds), které společně utvořily Elemental EP, první originální tvorbu Pendulum po téměř desetileté pauze.

 

O to víc nás těší, že po 10 letech čekání a snažení budeme moci přivítat Pendulum LIVE konečně také na hlavní stagi festivalu Let It Roll a společně s vámi si tak vychutnat jak jejich nejznámější hity, tak i jejich nový materiál, na kterém aktuálně pracují. Naživo a v plném složení. Už aby byl srpen!

 


KOUPIT VSTUPENKY

FACEBOOK EVENT