O nás

Historie festivalu Let It Roll se píše od roku 2002, kdy se v České republice pomalu začínala formovat drum & bassová scéna. Než se však Let It Roll rozrostl a stal se celosvětově uznávaným festivalu, musel ujít dlouhou cestu.

První Let It Roll se uskutečnil v roce 2002 v pražském klubu Mlejn, a v následujících letech se průběžně přesouval do větších prostor, jako byl například nyní už legendární klub Abaton či hala Harfa. Několikrát se také Let It Roll přesunul do venkovních prostor, avšak stále byl především indoorovou klubovou/halovou nocí. Až v roce 2008 se konal první oficiální open air festival v areálu pískovny Oplatil ve Starých Žďánicích. Od tohoto přelomového ročníku festival stále roste a stává se velmi oblíbeným nejen mezi zahraničními návštěvníky, ale taky mezi světovými DJs a producenty. Zatímco ročník 2008 navštívilo bezmála 3000 lidí, o rok později se toto číslo navýšilo na 4000. V letech 2011 a 2012 festival dosáhl až sedmitisícové návštevnosti.

Oplatil ve Starých Žďánicích kapacitně přestával dostačovat a festival bylo třeba přesunout do většího areálu. Požadavky na vyšší kapacitu splňovala benešovská kasárna, v jejichž prostorech se Let It Roll konal v letech 2013 a 2014. Festival tehdy navštívilo přes 15000 návštěvníků denně. Od roku 2015 má Let It Roll své sídlo na vojenském letišti v Milovicích nedaleko Prahy. V prvním roce konání zde přesáhl počet návštěvníků číslo 23000 za jediný den a návštěvnost nadále stoupá až do současnosti.