Meet & Read: RIDO

Meet & Read: RIDO

Letní festivalová sezóna je sice za námi, ale i v následujících měsících nás čeká spousta skvělých akcí. Jak totiž sami víte, drum & bass nikdy nespí a pořád se v něm něco děje. Například to, že jeden z našich nejlepších producentů, Pavel Ridoško aka RIDO, v současnosti zakládá vlastní hudební vydavatelství Rido Music. Využili jsme příležitosti a zeptali se ho na pár otázek nejen ohledně tohoto tématu. Jestli tě zajímá, na čem Pavel v současnosti pracuje nebo třeba jaký Let It Roll si užil nejvíc, čti dál!


Ahoj Pavle, zastihli jsme tě v pro tebe docela nabitém období, ale k tomu se ještě dostaneme - jak se daří?

Ahoj, děkuji mám se fajn. Léto jsem si moc užil. Byl jsem dost v přírodě. Co vy?

Taky jsme si léto moc užili, díky! Máme září, festivalová sezóna už nám končí - co bylo letos pro tebe highlightem? A teď, když se vracíme zpět do klubů, na které nadcházející hraní se nejvíc těšíš? Čeká tě třeba nějaký zajímavý zahraniční booking?

Tak samozřejmě největším highlightem bylo hraní na Let It Roll. Moc jsem si to užil a moc mě bavil nový stage design. Hrál jsem na Portal stage a ten zážitek byl veliký. Dokonce jsem letos s sebou vzal i svojí mamku, aby poprvé viděla, jak to na takovém festivalu chodí. Byla statečná a pařila v davu! :) 

Na Let It Rollu jsi během 11 let od jeho vzniku vystupoval už mnohokrát, podělíš se s námi o svůj nejzajímavější zážitek z festivalu? Který z ročníků sis nejvíc užil?

No bylo jich několik. První byl asi když byl Let It Roll poprvé v Benešově a sešlo se tam poprvé mraky mých kamarádů ze světa. Poté komponování hudby pro první Opening Show, která také proběhla v Benešově. A nemůžu zapomenout na Opening Show, kterou jsme dělali s Counterstrikem, a na jejímž konci zazněl poprvé dnes již legendární track Let It Roll :)

Jako jeden z mála producentů u nás se hudbou živíš, jak složité to je a kolik času tomu musíš věnovat? Zbývá ti pak ještě chuť pracovat na vlastní produkci?

V součastné době pracuji převážně jen na své vlastní produkci. Ale sem tam si ještě odskočím natočit nějaký ten orchestr do větších studií. Většinou to jsou buď filmy, a nebo klasika. To někdy dost pomáhá v tom mít trochu odstup od toho na čem pracuji sám ve studiu. Je to určitě dobrodružná cesta. Nikdy nevíte zda věci budou fungovat. Ale jsem rád, že jsem do toho šel. Nerad bych si jednou říkal “co kdyby” :)

Už víme, že za pár dní spouštíš svůj vlastní label - Rido Music. Pověz nám, co tě vedlo k tomu ho založit? Máš za sebou řadu releasů na skvělých světoznámých labelech jako Blackout Music NL i Metalheadz, kdy přišel ten impulz říct si, že už stačilo, a postavit se na vlastní nohy?

Ta myšlenka tam byla už velmi dlouho, ale měl jsem pocit, že bude lepší soustředit se na vydávání hudby na prestižních vydavatelstvích. Přeci jen je to odrazem nějaké kvality. Ale protože vnímám dnb jako hudbu, která má hodně poloh, tak mě přirozeně baví dělat různé tracky. A ne vždy se to samozřemě hodí do zvuku určitého vydavatelství. Takže můj label bude sloužit právě k tomu. Abych měl možnost vydávat stále velice kvalitní věci, ale né jen tohle nebo támhleto.  

První release svým titulem i grafikou naznačuje návrat do minulosti. Na co jsi při jeho tvorbě vzpomínal? 

Tento track byl původně pro jedno britské vydavatelství, ale čím víc jsem o tom přemýšlel, tím víc mě bavila myšlenka, že tohle by mohl být skvělý první track pro můj label. Zaprvé je tam drobný odkaz na Rave music, díky které jsem se o hudbu začal vlastně víc zajímat. Zadruhé mě baví balanc mezi příjemnou atmosférou, ale stále to dobře funguje v klubu nebo na festivalech.A v neposlední řadě mi to přijde jako track, který opravdu ukazuje co mě hudebně baví. 

Můžeme na tvém labelu očekávat i hudbu od jiných tuzemských i zahraničních producentů?

Ano, určitě budou vycházet spolupráce s dalšími producenty, a pokud narazím na zajímavého českého a nebo zahraničního producenta, tak ho moc rád podpořím.

Prozradíš nám na závěr, kdy se můžeme těšit na další release na labelu?

Tak pro zatím bych uvedl, že první release s trackem Remember vychází 23.9. A další release je už také připraven, ale datum ještě nemáme :)

Díky za tvůj čas a těšíme se brzy na viděnou!

Taky děkuji!! :)