Rollin‘ Charity

POMÁHÁME HUDBOU. SPOLEČNĚ!

Pro mnohé z nás je Let It Roll tím největším koktejlem radosti, jaký si vůbec umíme představit. A prožít: hudbu, sdílení zážitků, pocit sounáležitosti. Některým z nás ale stačí mnohem méně – možná ještě méně, než si vůbec myslíme. A my chceme hudbou nejen bavit, ale i pomáhat. Představujeme projekt Rollin‘ Charity!

V minulém roce jsme udělali radost hned několikrát, naposled právě bandičce psích sirotků prostřednictvím podpory Projektu HOPE PRAHA. Čtyřnozí miláčci od nás díky vašemu neutuchajícímu zájmu o nejlepší rave planety dostali pod stromeček pořádnou nálož jídla, pamlsků, hraček, obojků a dalších potřebných věcí. A protože sharing is caring – protože dělat druhým radost je možná ta největší radost – rozhodli jsme se v dobročinné aktivitě pokračovat a v letošním roce ji významně rozšířit. Na začátku roku jsme navštívili Dětské centrum Paprsek v Praze a darovanými nástroji jsme podpořili tamější hodiny muzikoterapie. A to je jen začátek!

VESELÉ VÁNOCE OPUŠTĚNÝM PEJSKŮM V HOPE PRAHA

V prosinci se Let It Roll crew rozhodla, že nebude nadělovat pouze fanouškům festivalu druhou fází festivalového line upu, ale také někomu dalšímu. A protože pracujeme v dog-friendly prostředí a všichni milujeme pejsky, rozhodli jsme se, že obdarujeme právě útulkové čtyřnohé mazlíčky. V rámci týmu jsme vybrali spousty jídla a pamlsků, hraček, obojků, dek nebo třeba pelíšků, vše jsme pečlivě zabalili a 21. prosince odvezli do námi vybraného strašnického útulku – Projekt HOPE PRAHA. Tam nás přivítalo několik pejsků, které jsme pořádně pomazlili, pohráli si s nimi a nakrmili je pamlsky. Po skoro hodině jsme odjížděli plní dojmů, smutní z toho, že si nikdo z nás ani jednoho pejska neodváží, ale šťastní, že jsme měli možnost nadělit radost někomu dalšímu.

PODPORA MUZIKOTERAPIE V DĚTSKÉM CENTRU PAPRSEK V PRAZE

Tentokrát se Let It Roll crew posunula o dům dál a to konkrétně do Dětského centra Paprsek. Dětské centrum na Hloubětíně funguje jako stacionář pro děti a mladistvé s postižením, ať už mentálním či kombinovaným. My jsme se rozhodli jejich dny zpříjemnit způsobem, jaký sami milujeme a jakému se věnujeme – hudbou. Ne nadarmo se říká, že hudba léčí. Zakoupili jsme tedy nástroje jako djembe, hromový buben či tibetské mísy a ty v úterý, 22.1. předali dětem. Ti měli z nástrojů obrovskou radost a téměř okamžitě si každý z nich našel svého oblíbence. Na konci návštěvy nám děti zazpívaly a tak jsme nejen zlepšili den my jim, ale také naopak.

POMOC LIDEM BEZ DOMOVA

Rollin‘ Charity pokračuje a s příchodem zimy se Let It Roll crew rozhodla pro další dar, tentokrát lidem bez domova. Zapojili jsme se do projektu Armády Spásy – Nocleženka. Díky jedné Nocležence věnujete jednomu člověku teplou postel, jídlo, možnost vykonat osobní hygienu, získat zdravotní ošetření a také odbornou pomoc sociálního pracovníka. Pokud tedy přemýšlíte, jak pomoci lidem bez domova, tak toto je jedna z cest.

PODPORUJEME PROJEKT SRDCEM PRO KOČKY
Během uplynulých měsíců jsme sbírali vaše tipy a doporučení, koho by Let It Roll crew měla obdarovat dále. Díky vydařenému Let It Roll On Tour v ostravském Trojhalí Karolína je Rollin’ Charity opět v akci a tentokrát jsme se rozhodli pomoci kočičímu útulku Srdcem pro kočky. Ten se už od roku 2006 aktivně stará o toulavé, týrané či opuštěné kočky v nouzi, a poskytuje jim jak základní, tak i náročnou veterinární péči. V útulku ve Vrbičanech navíc kočky nežijí v klecích, ale je jim umožněn volný pohyb po místnostech, které jsou uzpůsobeny jejich potřebám. Díky tomu jsou zdravé výléčené kočky po vakcinaci a kastraci dostatečně socializovány a odcházejí tedy z útulku zvyklé na běžný chod domácností a na kontakt s lidmi. Díky peněžnímu daru, který jsme darovali, si útulek Srdcem pro kočky může dovolit hned několik dalších potřebných operací pro kočky a koťata, které jsou finančně náročnější.

PODPORA SPOLKU PSI PRO ŽIVOT
Rollin‘ Charity opět v akci. Už jsme potěšili pejsky ve strašnickém útulku, děti a mladistvé ve stacionáři na Hloubětíne a teď se s Let It Roll crew přesouváme jinam. Po úspěšné zimní edici našeho festivalu jsme se rozhodli pomoci spolku Psi pro život, které se zaměřuje na canisterapii a hipoterapii. Jedná se o metody při kterých se využívá kontaktu se psi a koni, které má pozitivní vliv na psychomotorický vývoj jedinců zdravých i těch se speciálními potřebami. Díky vám jsme byli schopni spolek Psi pro život obdarovat finančím příspěvkem, které využijí přesně podle svých potřeb.

OBDAROVANÉ PROJEKTY V ROCE 2021

Donio – Pomozme Filípkovi slyšet svět

  • Krátce po festivalu Let It Roll: Save The Rave proběhla dražba dvou džínových bund, podepsaných vystupujícími umělci. Celý finanční obnos z vydražených bund byl odeslán jako příspěvek na projekt Pomozme Filípkovi slyšet svět.

Armáda spásy – Nocleženka

Milý Ježíšku – dárky pro děti z Dětského Domova

 

S Rollin‘ Charity chceme nadělovat i nadále. Míst k pomoci je spousta, teď se ale ptáme vás – komu bychom měli zlepšit den příště? Dejte nám to vědět ve formuláři níže.