Festival Let It Roll 2018 odhaluje detaily k zahajovací ceremonii!

Festival Let It Roll 2018 odhaluje detaily k zahajovací ceremonii!

Let It Roll se blíží mílovými kroky! Do startu zbývá již méně než měsíc, a tak je čas poodhalit detaily letošní opening show - velkolepé zahajovací ceremonie, jaká nemá mezi ostatními českými festivaly obdoby.


LET IT ROLL OPENING SHOW 2018

BY

ABIS | JOE FORD | RIDO | MEFJUS | MUZZY | THE PROTYPES


 

Autorem první pasáže není nikdo jiný než Abis, ex člen legendárního (byť nyní již neaktivního) dua June Miller, jež má na svém kontě kompletní soundtrack k zahajovací ceremonii z roku 2016. Druhou pasáž si vzal na starosti mladý britský producent Joe Ford známý svými nápaditými kompozicemi a chirurgicky čistým, precizním zvukem. Ve třetí části se pak představí pražský drum and bassový matador Rido.

Velká očekávání jistě vzbudí oznámení dalšího jména - známého rakouského průkopníka Mefjuse. Není pochyb, že svou pasáž zajisté pojme velmi originálně. Nedostatkem originality nebude ostatně trpět ani pátá pasáž, jejímž autorem je multitalentovaný angličan Muzzy pohybující se mezi žánry jako ryba ve vodě. Hvězdnou sestavu nakonec uzavírá duo The Prototypes proslulé svými neskutečně energickými tracky jež nenechají nikoho chladným.

Prvopočátky Opening show a festivalového příběhu sahají až do doby před mnoha lety, kdy se Let It Roll konal ještě u Starých Ždánic, avšak do své současné podoby dospěla až teprve poměrně nedávno, když se Let It Roll přesunul do Benešova u Prahy. Tehdy totiž festival dostal svůj vlastní příběh a celý areál včetně jednotlivých stagí se tematicky proměnil na sci-fi svět, ve kterém se lidské bytosti setkávají s obřími roboty z daleké galaxie.

Na všech detailech se pracuje dnem i nocí. Z výše řečeného to však vypadá, že k tomu letošní zahajovací ceremonie má nakročeno velmi dobře. Nezbývá, než se na začátku srpna přesvědčit na vlastní oči!