Dva dny vyprodaná Malá sportovní hala. To byl Let It Roll Winter 2019!

Dva dny vyprodaná Malá sportovní hala. To byl Let It Roll Winter 2019!

Myšlenky na uplynulý Let It Roll Winter nás postavily před nelehký úkol: jak popsat nepopsatelné? Vyprodaný víkendový Let It Roll Winter 2019 zcela předčil naše očekávání. Upřímně. Rekordní rychlost, s jakou lístky na událost mizely, dávala tušit, že letošní edice bude mimořádná, atmosféra, kterou jste na místě během dvou beze zbytku protančených nocí vytvořili, posunula hranice našich nejsmělejších fantazií. Volba nového místa, unikátní koncept stage designu, pestrého line-upu opět spojila drum and bassové fanoušky z celého světa!


Každý rok klademe důraz, aby všechny Let It Roll eventy měly svého vlastního ducha. Jsme rádi, že se jej povedlo vetknout do zcela nové příběhové postavy, a to Evy, cestovatelky z budoucnosti, jež s sebou přináší své vědomosti, aby pomohla národu robotů s hledáním nového světa. Další navazující kapitolu čeká letní Let It Roll, kde Evu čeká další úloha v příběhu. Vaše nadšení z Opening Ceremony předčilo naše očekávání. Společně s unikátním hudebním doprovodem z dílny Abisa Current Value se páteční vstup do světa zlomených beatů stal něčím, co zanechalo pocit výjimečnosti v každém z nás. Sobota byla dokončením unikátního výletu přímo ke zdroji nekonečné energie.

Jsme rádi – a vaše první ohlasy to potvrzují – že se vám líbila celková koncepce obou večerů. Přáli jsme si, aby si na festivalu přišel na své skutečně každý, od fanoušků nejtvrdších raketových střel, přes milovníky heboučkého liquidu, až po nekompromisní deepaře. A povedlo se. Nové řešení, kdy byli světoví interpreti rozloženi rovnoměrně do obou nocí a vystupovali vždy pouze na jednom podiu, je potvrzením aktuálních trendů v dramaturgii dnb eventů. Chceme dosáhnout co největší barevnosti a rozmanitosti našeho oblíbeného hudebního žánru. 

Záleží nám na vašem komfortu a bezpečnosti. Každý si chce zábavu užít a neomezovat se věcmi, které zdržují a nedovolí poddat se zcela magickým hudebním vlnám. Volba nového místa v centru evropské metropole, odladění systému cashless, pohodlné chillout zones nebo vychytaná festivalová appka, to vše jsme měsíce vymýšleli s ohledem na vaše potřeby i naše zkušenosti z mnoha světových festivalů obřích formátů. Co je pro nás odměnou? Třeba to, když vidíme merchandise, na kterém si dáváme rok od roku záležet, nejen na českých fanoušcích, ale také zahraničních. Hudba spojuje a je jedno, kde zrovna jste. Chcete něco vědět? Všichni djs, od Dimensiona, přes Gydru až po Polu & Brysona si Let It Roll Winter 2019 užili s nefalšovanými úsměvy a nadšením, o nichž nemáme důvod pochybovat.

Přes spoustu pozitiv jsme i my museli čelit několika skutečnostem, které průběh festivalu ovlivnily v náš neprospěch. Rádi bychom také poděkovali za Vaše pochopení vůči několika změnám v line-upu. Předně se jednalo o tři zrušená vystoupení - Dirtyphonics, Hybrid Minds i Nu Elementz - ti všichni museli z osobních důvodů zrušit své sety, za což se velice omlouvají a mrzí je, že se zimního Let It Rollu nemohli zúčastnit. Vzhledem k časové tísni jsme museli napnout veškeré naše síly k zajištění náhradního řešení - Dirtyphonics nahradili Drumsound & Bassline Smith, za Nu Elementz zaskočil Matzet a set time Hybrid Minds jsme rozdělili rovným dílem mezi Liquidators a Camo & Krooked - právě jejich prodloužený set pak nasbíral pravděpodobně nejvíc pozitivních ohlasů z celého festivalu, za což jsme velice rádi. S umělci, kteří nedorazili, již jednáme o účasti na našich následujících akcích, abyste o ně nepřišli.

Po krásném počasí uplynulého týdne jsme se také v pátek a v sobotu v noci potýkali s venkovními teplotami pod bodem mrazu. I přesto, že jsme co nejdříve stáhli festivalovou bránu zadního vchodu do nejnižší možné výšky, která je z bezpečnostních důvodů povolená, a topení v hale jelo na maximum, nebylo především v zadní části parketu takové teplo a komfort, jaké bychom vám rádi nabídli. Naštěstí jste skvělí a na parketu jste i tak vypustili duši.


Co nás čeká dál? Kromě březnové Liquicity Prague, Let It Roll On Tour v Ostravě, nebo Imagination Summer je to samozřejmě největší letní drum&bass festival světa – Let It Roll 2019.
Informace o dalších akcích naleznete ZDE.


Uvidíme se?