Chase & Status představí na Let It Roll album RTRN II JUNGLE

Chase & Status představí na Let It Roll album RTRN II JUNGLE

Myslíte si, že britské duo Chase & Status coby fenomén dobře známý i mezi posluchači, kteří drum&bassu neholdují, není třeba představovat? Možná. Will Kennard a Saul Milton ale opět ukázali svou mimořádnou uměleckou všestrannost a svým posledním počinem se postarali o pořádný rozruch.


Již po prvním albu More Than A Lot  roku 2008 bylo jasné, že Andy C v rámci svého labelu RAM Records vsadil na dobrou kartu. Pecky jako Streetlife nebo Take Me Away avizovaly, že přišel hráč, který bude ještě slyšet. Tři roky nato vychází No More Idols a track No Problem vystřeluje do vzduchu jako světlice, která ani po letech neztrácí svou explozivitu. V roce 2013 letí ven další placka Brand New Machine na níž je vidět, že pánům z Londýna svědčí úzká spolupráce s vokalisty – pohodovka Blk & Blu s Edem Thomasem nebo hymna Lost & Not Found s Louies M^ttrsem dostávají duo mezi špičku world music. Čtvrtý počin Tribe potvrzuje jejich neotřesitelnou pozici, stačí jmenovat kouzelný track Love Me More nebo banger Step Away.

Konečně je tu dlouho očekávané album s lapidárním názvem RTRN II JUNGLE, které svým obsahem zcela dostává zvolenému názvu: znamená totiž přímý návrat ke kořenům jungle music a lze jej právem řadit mezi to nejlepší, co v letošním roce zatím vyšlo.

Duo strávilo během natáčení týden na Jamajce a pobyt na tropickém ostrově se vyplatil. Z dancehallových nahrávek vypreparovali ty nejšťavnatější melodie a precizně je poskládali s cool beaty a svěžími basslines. Výsledkem je oldschool sound v kabátě nejkvalitnějšího masteringu. Čistý zvuk se starou duší, 12 poctivých stop na kotouči s retro přebalem, jedna rychle střídá druhou.

Na tracku Heater se objevuje vynikající General Levy a dělá z něj téměř ikonickou ragga záležitost, kterou se autoři nebáli otestovat během londýnského Notting Hill Carnivalu, největšího pouličního karnevalu v Evropě, z něhož vznikl také povedený videoklip.


Před pár dny zazářil na kanálu UKF track Weed & Rum. Masicka, nový objev Jamajky, předvedl skvělou práci – věřili byste, že jeho skvělý vokál vzniknul během jediného odpoledne? Dancehall svědčí zlomenému beatu stejně jako sinsemilla dobře vypálenému třtinovému cukru.


V tracku Delete si přijde na své každý, kdo má rád sílu jednoduchosti. Bicí protínané divokou bassovou trumpetou vás nenechají jen tak sedět v koutě a chraplavý hlas Burro Bantona dává nahrávce atmosféru procházky nočním Kingstonem. Kdo by se ale ve městě talentovaných muzikantů bál?


Chcete se s námi pořádně zhoupnout na divoké liáně? Potřebujete k tomu jedinou věc – svou vstupenku na Let It Roll. Víc příležitostí v České republice mít nebudete. Milovické letiště je totiž jediný prostor, kam letos Chase & Status zavítají!


VSTUPENKY

FACEBOOK EVENT