Cashless na Let It Roll 2018

Cashless na Let It Roll 2018

Po pozitivních zkušenostech na loňském festivalu Let It Roll opět zavádíme bezhotovostní platební systém (cashless). Není se čeho bát, náš systém pracuje na maximum. Čtěte více info v článku...

Rychlejší odpověď na Vaši otázku najdete možná zde - ČASTO KLADENÉ OTÁZKY


 CASHLESS VE ZKRATCE:
 1. Čipový festivalový náramek slouží nejenom jako vstupenka opravňující návštěvníky k pohybu po areálu festivalu, ale též jako bezhotovostní festivalová peněženka. Náramek obdrží každý návštěvník při vstupu do areálu. 
 2. Cashless účet je možné nabít ještě před festivalem (online), a nebo až na festivalu (online či v Top Up stáncích osobně).
 3. Náramek se nabíjí festivalovou měnou, tzv. Bolty. Na každém Top Up stánku a ve festivalovém guidu bude k dispozici vytištěný převodník měn pro snadnější orientaci a počítání.
 4. Po skončení festivalu je možné zažádat o vrácení finančních prostředků (refundace) zpět na bankovní účet. Pro navrácení svých financí budete potřebovat číslo čipového náramku (náramek si uschovejte!) a zaregistrovaný cashless účet s platnou e-mailovou adresou. Čtěte podmínky refundace níže.

 Co je to bezhotovostní náramek (cashless) a jak funguje?
Bezhotovostní platební systémy fungují podobným způsobem jako kreditní, debetní nebo tranzitní karty. Váš festivalový náramek vám bude sloužit jako digitální peněženka k nákupům na festivalu, a to pouhým přiložením vašeho náramku k platebnímu terminálu. Na čip se nahraje festivalová měna, kterou se platí v areálu festivalu. Dobití je možné provést na Top Up stáncích v areálu nebo online.

 Akceptovaná měna na festivalu:
V celém areálu jsou akceptovány pouze platby prostřednictvím cashless náramků. 
Cashless měna je Bolt. 1 BLT = 50 CZK
 Výjimku tvoří:
 • Vstupenky > lze platit hotovostí (CZK i EUR) a platební kartou
 • Merchandise> lze platit cashless i hotovostí (CZK i EUR)
 • Dobíjení cashless náramků v Top-up stánku> lze platit hostovostí (CZK i EUR) a platební kartou

PODROBNÉ INFORMACE
(Doporučujeme tyto informace nepřehlédnout před odjezdem na festival. Najdete zde praktický postup, který Vás seznámí s celým bezhotovostním systémem.)

registrace | nabíjení | placení na festivalu | cashlass účet | refundace | hotovost


 Registrace cashless účtu:
Svůj cashless účet si můžete založit již 14 dní před festivalem, tj. od 19.7.2018, na webové stránce https://letitroll.pay.intellifest.com/. Ke spuštění dojde během odpoledních až večerních hodin (cca 20:00). K registraci cashless účtu budete potřebovat e-mailovou adresu a několik základních kontaktních informací.
 • POZOR! Nelze použít přihlašovací údaje z loňska, musíte si zaregistrovat nový účet.
Pokud si nezaložíte svůj cashless účet před festivalem, vřele doporučujeme založení účtu hned po příchodu do areálu a nečekat s tím až na refundaci zbylých finančních prostředků. Díky tomu budete mít nejenom možnost dobíjet si své finanční prostředky na místě online, ale zároveň i možnost blokace náramku v případě jeho ztráty či odcizení a převedení financí na nový náramek. Bez cashless online účtu o tuto možnost přicházíte.
Jakmile projdete registrací, nezapomeňte aktivovat svůj účet kliknutím na link v e-mailu, který vám přišel na e-mailovou adresu. Poté si můžete do systému připojit číslo své vstupenky. Až dorazíte na festival, bude vám náramek automaticky propojen s tímto cashless účtem. 
Pokud si budete vstupenku kupovat až na místě, bude vám cashless účet přiřazen rovnou k číslu náramku, který na místě obdržíte. 
Pokud jedete na festival v páru a přejete si platit ze stejného cashless účtu, máte možnost. Do svého cashless účtu můžete přiřadit až 2 vstupenky / náramky. Je tak možné ve dvou sdílet finance na jednom účtu. Berte prosím na vědomí, že v tomto případě nelze při refundaci rozlišovat, kdo z páru dostane kolik peněz zpět na svůj účet. Refundace spárovaných účtů proběhne vrácením celého zbylého zůstatku na 1 bankovní účet. 
Nabíjení cashless účtu:
Nabíjení cashless účtu je možné pouze v celých Boltech. Pro rychlejší orientaci jsme pro vás připravili převodník měn, který bude dostupný ve festivalovém guidu a u Top Up stánků na festivalu.
Dobíjení online:
min. 4 Bolty / max. 400 Boltů
 Návštěvníci, kteří si koupili své vstupenky v předprodeji přes stránky www.letitroll.cz si mohou nabíjet svůj cashless účet bez omezení od spuštění cashless stránky až do festivalu. 
 Návštěvníci, kteří si koupili své vstupenky přes ticketingovou společnost Festicket.com si mohou založit a přednabít svůj cashless účet pouze za předpokladu, že si svou vstupenkou zakoupili nejpozději 17. 7. 2018 do 00:00. Ti, kteří si zakoupili vstupenku od 18. 7. do termínu festivalu, si z technických důvodů budou moci založit a nabít svůj cashless účet až na festivalu. 
Dobíjení na místě: 
min. 2 Bolty / max. 400 Boltů
Top Up stánky budou otevřené od středy 1. 8. 2018 od 16:00. Na stáncích jsou akceptovány platební karty a hotovost v měnách CZK a EUR
 Při placení v EUR si návštěvníci festivalu si mohou nabít v hotovosti pouze papírovými bankovkami v celých hodnotách (5 EUR a násobky), kovové mince EUR nebudou na místě přijímány. V případě, že nebudou mít návštěvníci částku v EUR k nabití přesně, dostanou vráceno v EUR dle aktuálních možností na pokladně (tedy buď EUR nebo CZK). Ideálně si prosím připravte částku k nabití EUR přesně. 
 • TIP: Pokud zaregistrujete svůj cashless účet a přidáte číslo náramku, budete si moci dobíjet online skrze svůj účet a vyhnout se tak všem případným frontám.
Pozn.: V obou případech se dají nabíjet pouze celé Bolty, tj. min. 2 Bolty místě a min. 4 Bolty online – nikoliv 2,5 Boltů atp. Při placení na festivalu je Bolt možné dělit na desítky. Příklad: cena sprch 0,7 Boltu.

 Placení na festivalu:
Na festivalu můžete pomocí nabitého náramku platit pouhým přiložením náramku ke čtecímu zařízení veškeré jídlo, pití a jiné zboží, jako je např. festivalový merchandise.
V hotovosti můžete platit pouze za merchandise zboží, festivalové vstupenky.

 Stav cashless konta
Při každém placení se vám na čtecím zařízení zobrazí zůstatek Boltů na náramku. Při stavu 6 a méně Boltů se vám při placení zobrazí upozornění na nízký zůstatek tak, že při přiložení náramku k platebnímu čipu se čip rozsvítí oranžově.
 • TIP: Nejjednodušší způsob, jak přidat kredit na váš účet, je při prvním dobíjení povolit Automatické dobíjení („Enable Auto Top-up“). Aktivací této funkce se váš kredit automaticky navýší o 10 Boltů, když finance na účtu klesnou pod 3 Bolty. Když si na festivalu budete chtít něco koupit, nebudete se muset strachovat, zda máte dostatek kreditu nebo ztrácet čas hledáním Top Up stánků. Nevyčerpaný kredit vám bude po skončení festivalu vrácen na váš bankovní účet.

Bankomat
Pokud z nějakého důvodu budete i přesto potřebovat peníze v hotovosti, bude v areálu k dispozici bankomat.

 Refundace finančních zůstatků:
Refundace je možná pouze u cashless účtů s minimálním zůstatkem 3 BLT. Je účtován refundační poplatek 1 BLT. Vrácení neuplatněných BOLTů (refund) bude probíhat pouze na bankovní účty; v případě zahraničních účtů bude probíhat vrácení v EUR dle přepočtu kurzu odesílací banky (FIO devizy prodej).
 POZOR! Pro refundaci budete potřebovat číslo svého náramku. Náramek nevyhazujte a pečlivě si ho uschovejte! 
 Finanční prostředky zbylé na Vašem účtu budou po akci refundovány dle podmínek níže:
 • Minimální refundovatelná částka jsou 2 Bolty + 1 Bolt refundační poplatek (tzn. nelze žádat o refundaci u účtů se zůstatkem nižším než 3 Bolty)
 • U veškerých refundací je stanoven poplatek 1 Bolt za refundaci
 • V případě zadání špatných údajů v rámci žádosti o refundaci a nutnosti opětovného zaslání platby či v případě žádosti o refundaci po uplynutí termínu refundací bude účtován jednorázový poplatek 2 Bolty (prosíme, dávejte ve vlastním zájmu pozor na správnost zadaných údajů a jejich včasné odeslání)
Refundace probíhá dvěma způsoby v závislosti na tom, jak byl cashless účet nabíjen: 
1) CASHLESS ÚČET BYL DOBÍJEN POUZE ONLINE
Prostředky dobité online jsou refundovány po skončení akce automaticky na platební kartu, ze které byly dobity, nejpozději do 15 pracovních dnů po akci v souladu s refundační politikou festivalu.

2) CASHLESS ÚČET BYL DOBÍJEN HOTOVĚ / KARTOU NA FESTIVALU: 
 • Pokud jste dobíjeli svůj účet na festivalu, ať už hotově či kartou, je nutné požádat o vrácení zbylých peněz vyplněním refundačního formuláře na cashless stránce
 • Refundační formulář bude spuštěn v neděli 5. 8. 2018 ve 12:00 a uzavřen v 9. 9. 2018 v 00:00. Pokud účet splňuje minimální výši zůstatku, peníze budou poukázány na zadaný bankovní účet do 30 pracovních dnů od vyplnění refundačního formuláře. 
Refundace na místě není možná. Zbylé finanční prostředky budou navráceny pouze převodem na bankovní účet.