PARALLEL ACTIVITY

PARALLEL ACTIVITY

Parallel Activity je pražská drum&bassová formace, která oficiálně vznikla v červnu 2012. Její historie se však začala psát už o několik let dříve, když se poprvé za gramofony potkali pražský dj Frock a trumpetista a MC Dawe (v současné době vystupující již pod nickem Dave Trumpeteer). Protože si oba dva od počátku neobyčejně sedli po hudební i lidské stránce, následovala celá řada úspěšných vystoupení, během kterých se spolu dokonale sžili. Posléze se po jejich boku začal čím dál častěji objevovat velmi talentovaný mladý dj Neighbour, který se zakrátko ukázal být jejich nedílnou chybějící součástí. Myšlenka utvořit oficiální hudební formaci už pak tedy byla jen logickým vyústěním jejich dosavadních zkušeností ze společných vystoupení a celkového hudebního i lidského souznění.

Kromě účinkování v téměř všech zásadních klubech po celé ČR měli tu čest zahrát si i na několika významných festivalových eventech. Za to nejprestižnější si považují už tradiční každoroční účast na festivalu Let It Roll. Během jejich mnohaletého působení na české taneční scéně uspořádali rovněž nespočet vlastních klubových a open air akcí – z těch nejznámějších např. Milkvid DNB Open Air, CzechPoint Open Air Festival, Čáry Fest, CzechPoint, #Vibruj, N:Xtra a mnoho dalších. Díky tomu tak měli možnost se osobně poznat a zahrát si po boku mnoha významných osobností světové drum&bassové scény.

V současné době pevné jádro projektu tvoří už pouze djské duo Frock a Neighbour. Příležitostně ale i nadále spolupracují s Dave Trumpeteerem a dalšími jedinečnými instrumentalisty, jako je aktuálně především saxofonista Rich.FD nebo trumpetista Chris Vern.

Každé jejich vystoupení je čistou improvizací založené na svižných a energických back2back mixech, přičemž k mixování využívají digitální vinyl system Traktor Scratch a klasické gramofony Technics. Díky tomu mají možnost i v dnešní době nadvlády CD playerů prezentovat jejich pestrou selekci drum&bassu od liquid funku až po surový neurofunk skrze tradiční gramofonovou desku a zároveň flexibilně reagovat na aktuální náladu v klubu během jejich vystoupení.

Parallel Activity, to je nespoutaná energie, která nemůže na vaší party chybět a kluci budou vždycky připravený ze svýho publika vyždímat úplný maximum!